Pentru a putea vota, modifica pagini sau abona la modificările unei pagini trebuie să fiți autentificați. Cu această ocazie scăpați și de acest mesaj deranjant.
Grafică: Diferență între versiuni
De la l10n.ro
| Linia 15: | Linia 15: | ||
| cutout | | cutout | ||
|- | |- | ||
| − | | channel || canal | + | | channel || || canal |
|- | |- | ||
| clipping | | clipping | ||
| Linia 33: | Linia 33: | ||
| histogram | | histogram | ||
|- | |- | ||
| − | | hue | + | | hue || || nuanță |
|- | |- | ||
| − | | layer || strat | + | | layer || strat || strat |
|- | |- | ||
| level (color) | | level (color) | ||
|- | |- | ||
| − | | luminosity | + | | luminosity || || luminozitate |
|- | |- | ||
| − | | noise | + | | noise || || zgomot |
|- | |- | ||
| − | | saturation || saturație | + | | saturation || || saturație |
|- | |- | ||
| swatches | | swatches | ||
Versiunea de la data 8 octombrie 2008 18:49
Pagina este destinată traducerii termenilor legați de grafică. Deocamdată ordinea de sortare este alfabetică.
| termen original | traducere Adobe Photoshop | traducere i18n.ro | comentarii succinte |
|---|---|---|---|
| blur | |||
| brush | |||
| bitmap (color mode) | |||
| baseline | |||
| cutout | |||
| channel | canal | ||
| clipping | |||
| distort | |||
| duotone (color mode) | |||
| feather | |||
| glow | |||
| gamut | |||
| grayscale (color mode) | |||
| histogram | |||
| hue | nuanță | ||
| layer | strat | strat | |
| level (color) | |||
| luminosity | luminozitate | ||
| noise | zgomot | ||
| saturation | saturație | ||
| swatches | |||
| shadows / midtones / highlights | |||
| sketch | |||
| overlay | |||
| pattern | |||
| tone balance |